Metaverse'te nasıl para kazanabiliriz?Metaverse’de para kazanmak, sektör tahminlerine göre, sanal gerçeklik (VR) oyun dünyalarından elde edilen gelirler 2025 yılına kadar 400 milyar dolara ulaşabilir ve Metaverse kümülatif olarak 1 trilyon dolar değer üretebilmesi bekleniyor. Bu videomuzda, Metaverse ile nasıl para kazanabileceğinizi anlattık.

Metaverse ile para kazanmak!

Bu yeni dijital sınır, büyük teknoloji isimlerinden, meta veri deposuyla birlikte gelen sonsuz fırsatları ilk yakalayanlar olmak isteyen ortalama kullanıcılara kadar pek çok ilgi çekiyor. Bu rakamlar bu arada tamamen tahmin, peki ya bu ucu bucağı olmayan sanal evrenden nasıl para kazanabilirsiniz? Gelin sizlerle Metaverse üzerinden nasıl para kazanacağınızı öğrenelim.

Bir önceki videomuzda sizlere Metaverse evrenlerinden nasıl arazi alım satımı yapabileceğinizi anlatmıştık. Birçok farklı evreninde olduğunu varsayarsak, hangi sanal evrenin değerleneceğini 10 yıl sonrasında hayatımızda olacağını bilmek gerçekten çok zor.

Emlak komisyonculuğu yöntemi ile yapılacak çok fazla emlak işi ile sanal emlak şirketlerine olan ihtiyaç daha da arttı. Alıcıları ve satıcıları birbirine bağlayarak veya bir emlak komisyoncusu olarak sadece tavsiye vererek cömert komisyonlar elde edebilirsiniz. Kiralama: Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, bir arsa satın alabilir, bir ev veya başka tür bir mülk inşa edebilir ve sonra kiralayabilirsiniz. Mülkünüzü reklam için de kullanabilirsiniz, özellikle mülkleriniz yoğun trafik bölgelerinde bulunuyorsa.

Bir diğer yöntem de NFT ile para kazanmak. NFT’den para kazanmanın en iyi yollarından biri, gelecek vaat eden yeni koleksiyonlara, değerleri hızla yükselmeden erken yatırım yapmaktır. Satın alınabilen NFT’lerin çoğu, başlangıçta düşük bir fiyata basıldı ve lansmandan sonraki haftalarda ve aylarda değerleri katlanarak arttı.

Bunun en iyi örneği, 2017’de 1 ile 34 dolar arasında satın alınabilen CryptoPunks’tur. NFT çılgınlığı 2021’de devraldığında, bu ‘Punklar’, uzayda ilk hareket etme durumları nedeniyle inanılmaz derecede değerli hale geldi. Bu, NFT’lerin ünlüler ve diğer yüksek profilli isimler tarafından satın alınmasıyla sonuçlandı, bir Punk bile 24 milyon dolara sattı!

Meta verinin ilk kullanımlarından biri moda olmuştur. Louis Vuitton ve Gucci gibi yüksek profilli moda evleri şimdiden NFT koleksiyonları biçiminde sanal giysilerle deneyler yapıyor. Oyunlar, Burberry, Valentino gibi büyük markaların işbirlikleriyle başka bir başarılı yol oldu . Ancak hemen hemen herkes dijital bir giyim hattı oluşturabilir ve meta veri deposunda gelir elde edebilir. Bir moda tasarımcısı olmasanız bile, kendi avatarlarınız için farklı kreasyonlar bulmanın ve arkadaşlarınızın kendi avatarlarını özelleştirmesine yardımcı olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bir meta veri deposu oluşturmak ve onu çalışır durumda tutmak için sanal çalışanlar yüksek talep görecektir. Alan ne olursa olsun, ister Meta veya Microsoft gibi şirketler için ister serbest çalışan olarak hizmetlerinizi sunabileceksiniz. 3D sanatçılar, sanal gerçeklik mimarları, topluluk yöneticileri, geliştiriciler, kodlayıcılar, grafik ve moda tasarımcıları, işe alımcılar ve Metaverse içerik yaratıcıları, en çok ihtiyaç duyacağınız işlerden sadece birkaçı.

Sanal işlere bu metaverse dünyalarının içerisinde olan işlerde dahil, örneğin Metaverse de iş sahibi de olabilirsiniz.

Axie Infinity, Metaverse’de para kazanmak için en popüler oyunlardan biri. Kullanıcılar bu oyunu kullanarak, sahip oldukları evcil hayvanlar olan “Axies” için onları yetiştirerek, yarıştırarak ve takas ederek para veya SLP kazanabilirler. İlginç bir şekilde, şirketin web sitesine göre, İnsanlar NFT’leri ödül olarak almak için oyunu oynadılar ve daha sonra daha yüksek karlar için takas ettiler. Son birkaç yılda, Axie Infinity gibi oyunların popülaritesi muazzam marjlarla fırladı.

Sandbox, şu anda mevcut olan en iyi metaverse oyunları arasında en göze çarpan girişlerden biri olarak kabul edilecektir. Oyun deneyiminizin bir sonucu olarak geliştirebileceğiniz, sahiplenebileceğiniz ve hatta para kazanma fırsatlarından yararlanabileceğiniz sanal bir dünya sağlar. Ethereum blok zincirine dayanan Sandbox, şu anda geliştirmenin ilk aşamalarında.

Discord sunucumuza üye olun ve bizimle iletişimde kalın: https://bit.ly/SDNDiscordYouTube

Teknoloji videoları ve teknolojiye dair her şey için kanalımıza ABONE Olun ►►https://goo.gl/ylUFmZ

Tüm İnceleme videolarımızı buradan izleyebilirsiniz
►► https://goo.gl/IIKYIK

ShiftDelete.Net‘i tüm sosyal ağlarda takip edin ;

Instagram ►► https://goo.gl/r4AJDv
Facebook ►► https://goo.gl/k1D1JL
Twitter ►►https://goo.gl/vTwhws
SDN Forum ►► https://bit.ly/2AQ2DR7

ShiftDelete.Net YouTube hesabı, Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesinin video kanalıdır.

ShiftDelete.Net ile en yeni teknoloji haberlerine, videolu olarak ulaşabileceksiniz.

source

Leave a Comment